Hirose Electric Co Ltd NX30TA-32PAA(50)
NX30TA-32PAA(50) picture photo
Mfg. Part Number
NX30TA-32PAA(50)
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN PLUG 32POS IDC
Datasheet Download
NX30TA-32PAA(50).pdf
Availability of NX30TA-32PAA(50)
QUANTITY
NX30TA-32PAA(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of NX30TA-32PAA(50)
Internal Part NumberEIS-NX30TA-32PAA(50)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
SeriesNX
PackagingBulk
Connector StylePlug
Connector TypeMulti-Purpose
Number of Positions32
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationIDC
FeaturesClosed End
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX30TA-32PAA(50)
Related LinksNX30TA-3, NX30TA-32PAA(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
NX30TA-32PAA(50) Details Description
Related parts for NX30TA-32PAA(50)
ASSY, PLUG, 64 POS, B SLOT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 67A D2PAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 30A TO220-3 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .1W 30MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf