NDK NX3225GA-12MHZ- STD-CRG-1
NX3225GA-12MHZ- STD-CRG-1 picture photo
Mfg. Part Number
NX3225GA-12MHZ- STD-CRG-1
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 20ppm 8pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX3225GA-12MHZ- STD-CRG-1.pdf
Availability of NX3225GA-12MHZ- STD-CRG-1
QUANTITY
NX3225GA-12MHZ- STD-CRG-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX3225GA-12MHZ- STD-CRG-1
Internal Part NumberEIS-NX3225GA-12MHZ- STD-CRG-1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesNX3225GA
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX3225GA-12MHZ- STD-CRG-1
Related LinksNX3225GA-12M, NX3225GA-12MHZ- STD-CRG-1 Datasheet, NDK Distributor
NX3225GA-12MHZ- STD-CRG-1 Details Description
Related parts for NX3225GA-12MHZ- STD-CRG-1
RES SMD 324 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN COVER FOR 9159 SERIES PLUGS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
COND ANVIL datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWING FRAME FOR 19 MOUNTING datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 40NS 81CABGA datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf