NDK NX3225GA-19.2M-STD-CRG-2
NX3225GA-19.2M-STD-CRG-2 picture photo
Mfg. Part Number
NX3225GA-19.2M-STD-CRG-2
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 19.2000MHz 20ppm 8pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX3225GA-19.2M-STD-CRG-2.pdf
Availability of NX3225GA-19.2M-STD-CRG-2
QUANTITY
NX3225GA-19.2M-STD-CRG-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX3225GA-19.2M-STD-CRG-2
Internal Part NumberEIS-NX3225GA-19.2M-STD-CRG-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesNX3225GA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency19.2MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX3225GA-19.2M-STD-CRG-2
Related LinksNX3225GA-19., NX3225GA-19.2M-STD-CRG-2 Datasheet, NDK Distributor
NX3225GA-19.2M-STD-CRG-2 Details Description
Related parts for NX3225GA-19.2M-STD-CRG-2
RES SMD 2.4K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
LED PNL IND 7MM YLW PROTRUD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
BERGSTIK HDR PIP datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
DSUB 15 F CRMP HD G50 TOOL C datasheet.pdf