NDK NX3225SA-12.000MHZ-STD-CSR-1
NX3225SA-12.000MHZ-STD-CSR-1 picture photo
Mfg. Part Number
NX3225SA-12.000MHZ-STD-CSR-1
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 15ppm 8pF 100 Ohm -10°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX3225SA-12.000MHZ-STD-CSR-1.pdf
Availability of NX3225SA-12.000MHZ-STD-CSR-1
QUANTITY
NX3225SA-12.000MHZ-STD-CSR-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX3225SA-12.000MHZ-STD-CSR-1
Internal Part NumberEIS-NX3225SA-12.000MHZ-STD-CSR-1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesNX3225SA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX3225SA-12.000MHZ-STD-CSR-1
Related LinksNX3225SA-12.00, NX3225SA-12.000MHZ-STD-CSR-1 Datasheet, NDK Distributor
NX3225SA-12.000MHZ-STD-CSR-1 Details Description
Related parts for NX3225SA-12.000MHZ-STD-CSR-1
CONN COVER HOUSING BASE HA SIZE2 datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS .156 POLAR TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 3/8 UNF 4-20MA datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf