NDK NX3225SA-13M-STD-CSR-6
NX3225SA-13M-STD-CSR-6 picture photo
Mfg. Part Number
NX3225SA-13M-STD-CSR-6
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 15ppm 8pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX3225SA-13M-STD-CSR-6.pdf
Availability of NX3225SA-13M-STD-CSR-6
QUANTITY
NX3225SA-13M-STD-CSR-6 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX3225SA-13M-STD-CSR-6
Internal Part NumberEIS-NX3225SA-13M-STD-CSR-6
FamilyCrystals
SeriesNX3225SA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±25ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX3225SA-13M-STD-CSR-6
Related LinksNX3225SA-13, NX3225SA-13M-STD-CSR-6 Datasheet, NDK Distributor
NX3225SA-13M-STD-CSR-6 Details Description
Related parts for NX3225SA-13M-STD-CSR-6
CONN 40POS2MM HEADER RT/DUAL GLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC COMP LVDS 1CHAN 12-LFCSP datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
KIT DEMO EZRADIO 2WAY LCD 434MHZ datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TL5012-1 110VAC 2NC+1NO STD. ACT datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 1.27MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 200MW SOD323 datasheet.pdf
GUARD FOR UP60 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.2A 75 MOHM SMD datasheet.pdf