NDK NX3225SA-26.000000MHZ-G4
NX3225SA-26.000000MHZ-G4 picture photo
Mfg. Part Number
NX3225SA-26.000000MHZ-G4
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX3225SA-26.000000MHZ-G4.pdf
Availability of NX3225SA-26.000000MHZ-G4
QUANTITY
NX3225SA-26.000000MHZ-G4 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX3225SA-26.000000MHZ-G4
Internal Part NumberEIS-NX3225SA-26.000000MHZ-G4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX3225SA-26.000000MHZ-G4
Related LinksNX3225SA-26., NX3225SA-26.000000MHZ-G4 Datasheet, NDK Distributor
NX3225SA-26.000000MHZ-G4 Details Description
Related parts for NX3225SA-26.000000MHZ-G4
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 160MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 2% 160VDC RAD datasheet.pdf