NDK NX3225SA-30.000M-STD-CSR-3
NX3225SA-30.000M-STD-CSR-3 picture photo
Mfg. Part Number
NX3225SA-30.000M-STD-CSR-3
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 15ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX3225SA-30.000M-STD-CSR-3.pdf
Availability of NX3225SA-30.000M-STD-CSR-3
QUANTITY
NX3225SA-30.000M-STD-CSR-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX3225SA-30.000M-STD-CSR-3
Internal Part NumberEIS-NX3225SA-30.000M-STD-CSR-3
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX3225SA-30.000M-STD-CSR-3
Related LinksNX3225SA-30.0, NX3225SA-30.000M-STD-CSR-3 Datasheet, NDK Distributor
NX3225SA-30.000M-STD-CSR-3 Details Description
Related parts for NX3225SA-30.000M-STD-CSR-3
IC BUFF/DVR DL NON-INV 6DSBGA datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN HD ARRAY195POS MALE GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC DO204AC datasheet.pdf
IC POWER/CURRENT MONITOR 12DFN datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.030" datasheet.pdf
RES 27K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM datasheet.pdf