NDK NX5032SA-13.000000MHZ-G1
NX5032SA-13.000000MHZ-G1 picture photo
Mfg. Part Number
NX5032SA-13.000000MHZ-G1
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 10ppm 8pF 40 Ohm -20°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX5032SA-13.000000MHZ-G1.pdf
Availability of NX5032SA-13.000000MHZ-G1
QUANTITY
NX5032SA-13.000000MHZ-G1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX5032SA-13.000000MHZ-G1
Internal Part NumberEIS-NX5032SA-13.000000MHZ-G1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesNX5032SA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.193" L x 0.122" W (4.90mm x 3.10mm)
Height0.033" (0.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX5032SA-13.000000MHZ-G1
Related LinksNX5032SA-13., NX5032SA-13.000000MHZ-G1 Datasheet, NDK Distributor
NX5032SA-13.000000MHZ-G1 Details Description
Related parts for NX5032SA-13.000000MHZ-G1
RES 0.62 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf