NDK NX8045GB-7.3728MHZ-STD-CSF-3
NX8045GB-7.3728MHZ-STD-CSF-3 picture photo
Mfg. Part Number
NX8045GB-7.3728MHZ-STD-CSF-3
Brief Description
Crystal 7.3728MHz 20ppm 8pF 250 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX8045GB-7.3728MHZ-STD-CSF-3.pdf
Availability of NX8045GB-7.3728MHZ-STD-CSF-3
QUANTITY
NX8045GB-7.3728MHZ-STD-CSF-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX8045GB-7.3728MHZ-STD-CSF-3
Internal Part NumberEIS-NX8045GB-7.3728MHZ-STD-CSF-3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesNX8045GB
PackagingDigi-Reel®
TypeMHz Crystal
Frequency7.3728MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)250 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
Height0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX8045GB-7.3728MHZ-STD-CSF-3
Related LinksNX8045GB-7.372, NX8045GB-7.3728MHZ-STD-CSF-3 Datasheet, NDK Distributor
NX8045GB-7.3728MHZ-STD-CSF-3 Details Description
Related parts for NX8045GB-7.3728MHZ-STD-CSF-3
FIXED IND 40UH 4A 25 MOHM TH datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.049" (1.25mm) Tin Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES 2.55 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 820 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
OSC VCTCXO 12.288MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
508 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf