NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. NXPS20H110C,127
NXPS20H110C,127 picture photo
Mfg. Part Number
NXPS20H110C,127
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 110V TO220
Datasheet Download
NXPS20H110C,127.pdf
Availability of NXPS20H110C,127
QUANTITY
NXPS20H110C,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of NXPS20H110C,127
Internal Part NumberEIS-NXPS20H110C,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginICN6 to ICN8 Transfer 25/Sep/2013
PCN OtherJoint Venture 13/Aug/2015
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)110V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If770mV @ 10A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr6µA @ 110V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NXPS20H110C,127
NXPS20H110C,127 Details Description
Related parts for NXPS20H110C,127
CONN L/FORK INSUL 12-10 AWG #6 datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 30V 0.5A SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT ANLG-SPLY 48-TQFP datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY HEADER WTW 4POS datasheet.pdf