NDK NZ2520SB-10.000000MHZ
NZ2520SB-10.000000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
NZ2520SB-10.000000MHZ
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
NZ2520SB-10.000000MHZ.pdf
Availability of NZ2520SB-10.000000MHZ
QUANTITY
NZ2520SB-10.000000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of NZ2520SB-10.000000MHZ
Internal Part NumberEIS-NZ2520SB-10.000000MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesNZ2520SB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NZ2520SB-10.000000MHZ
Related LinksNZ2520SB-1, NZ2520SB-10.000000MHZ Datasheet, NDK Distributor
NZ2520SB-10.000000MHZ Details Description
Related parts for NZ2520SB-10.000000MHZ
CONN HEADER .100 DUAL STR 66POS datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.050 BLACK 300' datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC UHF RFID READER 64-QFN datasheet.pdf
RES 20 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf