NDK NZ2520SB-10.000000MHZ
NZ2520SB-10.000000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
NZ2520SB-10.000000MHZ
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
NZ2520SB-10.000000MHZ.pdf
Availability of NZ2520SB-10.000000MHZ
QUANTITY
NZ2520SB-10.000000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of NZ2520SB-10.000000MHZ
Internal Part NumberEIS-NZ2520SB-10.000000MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesNZ2520SB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NZ2520SB-10.000000MHZ
Related LinksNZ2520SB-1, NZ2520SB-10.000000MHZ Datasheet, NDK Distributor
NZ2520SB-10.000000MHZ Details Description
Related parts for NZ2520SB-10.000000MHZ
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HEADR PA 13POS SIDE 2MM TIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 75A 8HSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 16V X8R 0805 datasheet.pdf
RES 50K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
RES 50 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
D-SUB FILTER 15POS IP67 datasheet.pdf