NDK NZ2520SB-7.600000MHZ
NZ2520SB-7.600000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
NZ2520SB-7.600000MHZ
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 7.6MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
NZ2520SB-7.600000MHZ.pdf
Availability of NZ2520SB-7.600000MHZ
QUANTITY
NZ2520SB-7.600000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of NZ2520SB-7.600000MHZ
Internal Part NumberEIS-NZ2520SB-7.600000MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesNZ2520SB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency7.6MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NZ2520SB-7.600000MHZ
Related LinksNZ2520SB-7, NZ2520SB-7.600000MHZ Datasheet, NDK Distributor
NZ2520SB-7.600000MHZ Details Description
Related parts for NZ2520SB-7.600000MHZ
IC LED Driver Linear 40mA 24-TSSOP-EP datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32UFQFPN datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" SNGL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
TOOL FOOT PEDAL - 621200/ 621500 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
IC MULTI X2 ACTIVE DIE datasheet.pdf
CL-14 15.5KV 15E -FUSE datasheet.pdf
CAP 56 UF 20% 35 V datasheet.pdf