ON Semiconductor NZ9F7V5T5G
NZ9F7V5T5G picture photo
Mfg. Part Number
NZ9F7V5T5G
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 7.5V 200MW SOD923
Datasheet Download
NZ9F7V5T5G.pdf
Availability of NZ9F7V5T5G
QUANTITY
NZ9F7V5T5G Order Process
Ship out your order
Specifications of NZ9F7V5T5G
Internal Part NumberEIS-NZ9F7V5T5G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire 19/May/2010
Standard Package8,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)7.5V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If500mV @ 4A
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-923
Supplier Device PackageSOD-923
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NZ9F7V5T5G
Related LinksNZ9F7, NZ9F7V5T5G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NZ9F7V5T5G Details Description
Related parts for NZ9F7V5T5G
IC MCU 8BIT 896B OTP 20SSOP datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 8.2K OHM 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.4A 100 MOHM TH datasheet.pdf
PWRBLADE V/T LF REC datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN SHROUDED PWR HEADER 4POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT BWR 14POS datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPDT 5A 250V datasheet.pdf