ON Semiconductor NZD5V1MUT5G
NZD5V1MUT5G picture photo
Mfg. Part Number
NZD5V1MUT5G
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 5.1V DFN0201
Datasheet Download
NZD5V1MUT5G.pdf
Availability of NZD5V1MUT5G
QUANTITY
NZD5V1MUT5G Order Process
Ship out your order
Specifications of NZD5V1MUT5G
Internal Part NumberEIS-NZD5V1MUT5G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingNew Carrier Tape x3DFN2 15/Sep/2015
New Carrier Tape 15/Sep/2015
Standard Package15,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NZD5V1MUT5G
Related LinksNZD5V, NZD5V1MUT5G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NZD5V1MUT5G Details Description
Related parts for NZD5V1MUT5G
FIXED IND 10NH 600MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
HARDWARE HEX NUT FOR CKL SERIES datasheet.pdf
RES 3.1M OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 400A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf