Nearson Inc. O145AM-2150S
O145AM-2150S picture photo
Mfg. Part Number
O145AM-2150S
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA RUBBR DUCK 2.15GHZ SMA
Datasheet Download
O145AM-2150S.pdf
Availability of O145AM-2150S
QUANTITY
O145AM-2150S Order Process
Ship out your order
Specifications of O145AM-2150S
Internal Part NumberEIS-O145AM-2150S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.2GHz
Frequency Range-
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-
Gain-
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)O145AM-2150S
Related LinksO145AM, O145AM-2150S Datasheet, Nearson Inc. Distributor
O145AM-2150S Details Description
Related parts for O145AM-2150S
COMPRESSION STRUT 3400, 8400 SER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 2.57A 360 MOHM datasheet.pdf
HAN 24 HPR COVER TOGGLE LOCKING datasheet.pdf
CHISEL 30 1.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 1.8V datasheet.pdf