ST OA4MPA33Q
OA4MPA33Q picture photo
Mfg. Part Number
OA4MPA33Q
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Brief Description
IC OPAMP CMOS RRIO QUAD 16QFN
Datasheet Download
OA4MPA33Q.pdf
Availability of OA4MPA33Q
QUANTITY
OA4MPA33Q Order Process
Ship out your order
Specifications of OA4MPA33Q
Internal Part NumberEIS-OA4MPA33Q
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Amplifier TypeCMOS
Number of Circuits4
Output TypeRail-to-Rail
Slew Rate0.06 V/µs
Gain Bandwidth Product150kHz
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias1pA
Voltage - Input Offset200µV
Current - Supply10µA
Current - Output / Channel56mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)1.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package16-QFN (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OA4MPA33Q
Related LinksOA4M, OA4MPA33Q Datasheet, ST Distributor
OA4MPA33Q Details Description
Related parts for OA4MPA33Q
JUMPER-H1504TR/A3049Y/H1504TR10" datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG TTL TRI ST 25PPM datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV RATIO 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 16.7A 8-PQFN datasheet.pdf
RES 459 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MULTI-PAIR 22COND 22AWG 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf