Opto Diode Corp OD-850-30-030
OD-850-30-030 picture photo
Mfg. Part Number
OD-850-30-030
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED ARRAY 30DIE 9W 855NM HI EFF
Datasheet Download
OD-850-30-030.pdf
Availability of OD-850-30-030
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
OD-850-30-030 Order Process
Ship out your order
Specifications of OD-850-30-030
Internal Part NumberEIS-OD-850-30-030
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
Series-
Packaging-
TypeLED Module
Color-
CCT (K)-
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test3A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)13V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max6A
CRI (Color Rendering Index)-
Viewing Angle30°
Features-
Size / Dimension50.00mm L x 50.00mm W
Height8.13mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD-850-30-030
Related LinksOD-850, OD-850-30-030 Datasheet, Opto Diode Corp Distributor
OD-850-30-030 Details Description
Related parts for OD-850-30-030
IC UNVRSL PHONE CIRCUIT 44SSOP datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V Y5V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 32pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1.43M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 500K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES 120K OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMB datasheet.pdf
IC DDR 256MB 166MHZ 2.5V 60BGA datasheet.pdf