Orion Fans OD127-24LB
OD127-24LB picture photo
Mfg. Part Number
OD127-24LB
Brief Description
FAN AXIAL 127X38.5MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD127-24LB.pdf
Availability of OD127-24LB
QUANTITY
OD127-24LB Order Process
Ship out your order
Specifications of OD127-24LB
Internal Part NumberEIS-OD127-24LB
SeriesOD127
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 127mm L x 127mm H x 38.5mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
Current Rating-
Voltage Range11 ~ 28VDC
Life Expectancy60000 hrs @ 45°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD127-24LB
Related LinksOD127, OD127-24LB Datasheet, Orion Fans Distributor
OD127-24LB Details Description
Related parts for OD127-24LB
IC MPU MPC8XX 50MHZ 357BGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 68 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.110" (2.79mm) Solder datasheet.pdf
CAP CER 560PF 150V 1111 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HEADR 8POS IDC SMD GOLD datasheet.pdf
RES 20K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES 15 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.6 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf