Orion Fans OD3510-12HSS
OD3510-12HSS picture photo
Mfg. Part Number
OD3510-12HSS
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 35X10MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD3510-12HSS.pdf
Availability of OD3510-12HSS
QUANTITY
OD3510-12HSS Order Process
Ship out your order
Specifications of OD3510-12HSS
Internal Part NumberEIS-OD3510-12HSS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD3510
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 35mm L x 35mm H x 10mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD3510-12HSS
Related LinksOD3510, OD3510-12HSS Datasheet, Orion Fans Distributor
OD3510-12HSS Details Description
Related parts for OD3510-12HSS
IC VOICE/MODEM CODEC 24-SSOP datasheet.pdf
CONN SDR 14POS R/A RECEPT SMD datasheet.pdf
IC TXRX DUAL RS-232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 20POS VERT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST-NO 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 2.67M OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
PWR SUPPLY OUTPUT 0-320V 0-.65A datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC TERM datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf