Orion Fans OD4510-24MSS01A
OD4510-24MSS01A picture photo
Mfg. Part Number
OD4510-24MSS01A
Brief Description
FAN AXIAL 45X10MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD4510-24MSS01A.pdf
Availability of OD4510-24MSS01A
QUANTITY
OD4510-24MSS01A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD4510-24MSS01A
Internal Part NumberEIS-OD4510-24MSS01A
FamilyDC Fans
SeriesOD4510
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 45mm L x 45mm H x 10mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD4510-24MSS01A
Related LinksOD4510-, OD4510-24MSS01A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD4510-24MSS01A Details Description
Related parts for OD4510-24MSS01A
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC MICRO MONITOR LP IND 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM 100POS GOLD PCB datasheet.pdf
IC USB HUB CTLR 2PORT 56VQFN datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 2KW datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 291K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.65M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SOCKET CONTACT 100PCS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
OSC XO 16.384MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf