Orion Fans OD5010-24HB
OD5010-24HB picture photo
Mfg. Part Number
OD5010-24HB
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 50X10.5MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD5010-24HB.pdf
Availability of OD5010-24HB
QUANTITY
OD5010-24HB Order Process
Ship out your order
Specifications of OD5010-24HB
Internal Part NumberEIS-OD5010-24HB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD5010
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 50mm L x 50mm H x 10.5mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD5010-24HB
Related LinksOD501, OD5010-24HB Datasheet, Orion Fans Distributor
OD5010-24HB Details Description
Related parts for OD5010-24HB
CONN RCPT 17POS .200X.150 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 190POS R/A .025 SMD datasheet.pdf
MEMORY CARD SD 4GB SLC datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE 3W RGHT 2PVH 4COL datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 1W DO213AB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
GND LEAD 15CM datasheet.pdf
RES 7.5M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf