Orion Fans OD5010-24LSS01A
OD5010-24LSS01A picture photo
Mfg. Part Number
OD5010-24LSS01A
Brief Description
FAN AXIAL 50X10.5MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD5010-24LSS01A.pdf
Availability of OD5010-24LSS01A
QUANTITY
OD5010-24LSS01A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD5010-24LSS01A
Internal Part NumberEIS-OD5010-24LSS01A
FamilyDC Fans
SeriesOD5010
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 50mm L x 50mm H x 10.5mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
RPM-
Termination3 Wire Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD5010-24LSS01A
Related LinksOD5010-, OD5010-24LSS01A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD5010-24LSS01A Details Description
Related parts for OD5010-24LSS01A
CAP FILM 0.16UF 3% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM DISC CROSS 32 OPEN BACK KRG datasheet.pdf
CAP CER 47PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V 5% BP 1825 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
DYNAMIC D3900 H-HDR ASSY 7/10P Z datasheet.pdf
RES 1.65 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
BATT PACK 2.4V 1AH NIMH datasheet.pdf