Orion Fans OD5020-12HHS02A
OD5020-12HHS02A picture photo
Mfg. Part Number
OD5020-12HHS02A
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 50X20MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD5020-12HHS02A.pdf
Availability of OD5020-12HHS02A
QUANTITY
OD5020-12HHS02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD5020-12HHS02A
Internal Part NumberEIS-OD5020-12HHS02A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD5020
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 50mm L x 50mm H x 20mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD5020-12HHS02A
Related LinksOD5020-, OD5020-12HHS02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD5020-12HHS02A Details Description
Related parts for OD5020-12HHS02A
IC REG LDO 3.3V 0.5A 6WSON datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 120VC SMA datasheet.pdf
RES 10 OHM 5W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.18V SC70-3 datasheet.pdf
SWITCH TOP ROLLER ARM SLO ACT datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 1.1KVAC SCREW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4DIP THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
SR BTS PC 4 ASY C datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 15W datasheet.pdf