Orion Fans OD5020-12HS02A
OD5020-12HS02A picture photo
Mfg. Part Number
OD5020-12HS02A
Brief Description
FAN AXIAL 50X20MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD5020-12HS02A.pdf
Availability of OD5020-12HS02A
QUANTITY
OD5020-12HS02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD5020-12HS02A
Internal Part NumberEIS-OD5020-12HS02A
SeriesOD5020
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 50mm L x 50mm H x 20mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD5020-12HS02A
Related LinksOD5020-, OD5020-12HS02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD5020-12HS02A Details Description
Related parts for OD5020-12HS02A
CAP CER 1000PF 2.5KV NP0 2220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1200PF 10% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONN POWER HEADER BP 8POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
SCOPE: FIXED CABLE 1000MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
COMBO 5W5 M PCB STR G50 HP SS datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf