Orion Fans OD5020-12MB02A
OD5020-12MB02A picture photo
Mfg. Part Number
OD5020-12MB02A
Brief Description
FAN AXIAL 50X20MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD5020-12MB02A.pdf
Availability of OD5020-12MB02A
QUANTITY
OD5020-12MB02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD5020-12MB02A
Internal Part NumberEIS-OD5020-12MB02A
SeriesOD5020
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 50mm L x 50mm H x 20mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
RPM-
Termination3 Wire Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD5020-12MB02A
Related LinksOD5020-, OD5020-12MB02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD5020-12MB02A Details Description
Related parts for OD5020-12MB02A
RES SMD 464 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
STATION 6-PUSHBUTTON SGL-SPEED datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 590MA 1.55 OHM datasheet.pdf
QSFP-QSFP QDR 4CH PLEN OM2+ 5M datasheet.pdf
RES 619 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
GAS DISCHARGE TUBE datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf