Orion Fans OD5020-12MS02A
OD5020-12MS02A picture photo
Mfg. Part Number
OD5020-12MS02A
Brief Description
FAN AXIAL 50X20MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD5020-12MS02A.pdf
Availability of OD5020-12MS02A
QUANTITY
OD5020-12MS02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD5020-12MS02A
Internal Part NumberEIS-OD5020-12MS02A
SeriesOD5020
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 50mm L x 50mm H x 20mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD5020-12MS02A
Related LinksOD5020-, OD5020-12MS02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD5020-12MS02A Details Description
Related parts for OD5020-12MS02A
RES SMD 75 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf