Orion Fans OD5020-24HHS02A
OD5020-24HHS02A picture photo
Mfg. Part Number
OD5020-24HHS02A
Brief Description
FAN AXIAL 50X20MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD5020-24HHS02A.pdf
Availability of OD5020-24HHS02A
QUANTITY
OD5020-24HHS02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD5020-24HHS02A
Internal Part NumberEIS-OD5020-24HHS02A
SeriesOD5020
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 50mm L x 50mm H x 20mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD5020-24HHS02A
Related LinksOD5020-, OD5020-24HHS02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD5020-24HHS02A Details Description
Related parts for OD5020-24HHS02A
RES SMD 511 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC FIFO 16384X72 10NS 324-BGA datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC ADC DUAL 12BIT 65MSPS 64-QFN datasheet.pdf
RES 432 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK SMA 50 OHM datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 216POS .050 SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 V PTH HDR /CLIP DR datasheet.pdf