Orion Fans OD5020-24MB
OD5020-24MB picture photo
Mfg. Part Number
OD5020-24MB
Brief Description
FAN AXIAL 50X20MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD5020-24MB.pdf
Availability of OD5020-24MB
QUANTITY
OD5020-24MB Order Process
Ship out your order
Specifications of OD5020-24MB
Internal Part NumberEIS-OD5020-24MB
SeriesOD5020
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 50mm L x 50mm H x 20mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
RPM-
Termination2 Wire Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD5020-24MB
Related LinksOD502, OD5020-24MB Datasheet, Orion Fans Distributor
OD5020-24MB Details Description
Related parts for OD5020-24MB
BATTERY NICAD PACK 2.4V 1300MAH datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO5 0.085" datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS 2MM STR DL PCB datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
MODULE MALE 4POS CRIMP datasheet.pdf
DATAMATE J-TEK POS DIL MALE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 1.76K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
RES 187K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf