Orion Fans OD5020-24MS
OD5020-24MS picture photo
Mfg. Part Number
OD5020-24MS
Brief Description
FAN AXIAL 50X20MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD5020-24MS.pdf
Availability of OD5020-24MS
QUANTITY
OD5020-24MS Order Process
Ship out your order
Specifications of OD5020-24MS
Internal Part NumberEIS-OD5020-24MS
SeriesOD5020
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 50mm L x 50mm H x 20mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
Features-
RPM-
Termination2 Wire Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD5020-24MS
Related LinksOD502, OD5020-24MS Datasheet, Orion Fans Distributor
OD5020-24MS Details Description
Related parts for OD5020-24MS
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W datasheet.pdf
IC PROC ADPCM 16/24/32K 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.575V/1.8V DL 12MLF datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V R2H 0201 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 22MM datasheet.pdf
TXRX OPT SFP+ SR 10GB/S 850NM datasheet.pdf
IC FPGA 331 I/O 484BGA datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
ST 2 5-TG RD datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf