Orion Fans OD5020-24MSS01A
OD5020-24MSS01A picture photo
Mfg. Part Number
OD5020-24MSS01A
Brief Description
FAN AXIAL 50X20MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD5020-24MSS01A.pdf
Availability of OD5020-24MSS01A
QUANTITY
OD5020-24MSS01A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD5020-24MSS01A
Internal Part NumberEIS-OD5020-24MSS01A
SeriesOD5020
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 50mm L x 50mm H x 20mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
RPM-
Termination3 Wire Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD5020-24MSS01A
Related LinksOD5020-, OD5020-24MSS01A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD5020-24MSS01A Details Description
Related parts for OD5020-24MSS01A
IC OPAMP GP 44MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 36POS R/A datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 80MA 400 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 36-75VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
INDUCTOR CHIP KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP 8-VSSOP datasheet.pdf
MICRO 31C S /33 10CR 72" NI datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf