Orion Fans OD6015-12LLB
OD6015-12LLB picture photo
Mfg. Part Number
OD6015-12LLB
Brief Description
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD6015-12LLB.pdf
Availability of OD6015-12LLB
QUANTITY
OD6015-12LLB Order Process
Ship out your order
Specifications of OD6015-12LLB
Internal Part NumberEIS-OD6015-12LLB
FamilyDC Fans
SeriesOD6015
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 60mm L x 60mm H x 15mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD6015-12LLB
Related LinksOD6015, OD6015-12LLB Datasheet, Orion Fans Distributor
OD6015-12LLB Details Description
Related parts for OD6015-12LLB
CONN IDC SHIELD PLATE datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ18 19 OLIV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 405MA 910 MOHM datasheet.pdf
WHITE SHRINK TRAK .125" 3000/BX datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf