Orion Fans OD6015-24HS01A
OD6015-24HS01A picture photo
Mfg. Part Number
OD6015-24HS01A
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 60X15MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD6015-24HS01A.pdf
Availability of OD6015-24HS01A
QUANTITY
OD6015-24HS01A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD6015-24HS01A
Internal Part NumberEIS-OD6015-24HS01A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD6015
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 60mm L x 60mm H x 15mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD6015-24HS01A
Related LinksOD6015-, OD6015-24HS01A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD6015-24HS01A Details Description
Related parts for OD6015-24HS01A
IC OTP 8MBIT 120NS 32DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN LOCK SCREW FOR DH RECEPT datasheet.pdf
CUSTOM UM MAT 900MMX450MM datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 05VDC datasheet.pdf