Orion Fans OD7015-12HHB02A
OD7015-12HHB02A picture photo
Mfg. Part Number
OD7015-12HHB02A
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 70X15MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD7015-12HHB02A.pdf
Availability of OD7015-12HHB02A
QUANTITY
OD7015-12HHB02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD7015-12HHB02A
Internal Part NumberEIS-OD7015-12HHB02A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD7015
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 70mm L x 70mm H x 15.5mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD7015-12HHB02A
Related LinksOD7015-, OD7015-12HHB02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD7015-12HHB02A Details Description
Related parts for OD7015-12HHB02A
RES SMD 402 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
UPS SMART RACKMOUNT AVR datasheet.pdf
ARDUINO GSM SHIELD 2 ANT CONN datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 3.9K OHM 16SOIC datasheet.pdf