Orion Fans OD7015-12HHB02A
OD7015-12HHB02A picture photo
Mfg. Part Number
OD7015-12HHB02A
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 70X15MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD7015-12HHB02A.pdf
Availability of OD7015-12HHB02A
QUANTITY
OD7015-12HHB02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD7015-12HHB02A
Internal Part NumberEIS-OD7015-12HHB02A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD7015
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 70mm L x 70mm H x 15.5mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD7015-12HHB02A
Related LinksOD7015-, OD7015-12HHB02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD7015-12HHB02A Details Description
Related parts for OD7015-12HHB02A
THERMISTOR PTC 5.0 OHM 30V datasheet.pdf
CAP CER 470PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 28VOUT 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 70NS 68PGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM HER/GRN WHT DIFF datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
6800UF 6,3V 13X25MM 85C 3500H datasheet.pdf