Orion Fans OD8015-12LB10A
OD8015-12LB10A picture photo
Mfg. Part Number
OD8015-12LB10A
Brief Description
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD8015-12LB10A.pdf
Availability of OD8015-12LB10A
QUANTITY
OD8015-12LB10A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD8015-12LB10A
Internal Part NumberEIS-OD8015-12LB10A
SeriesOD8015
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 15mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesPWM Control; Speed Sensor (Tach)
RPM-
Termination4 Wire Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD8015-12LB10A
Related LinksOD8015-, OD8015-12LB10A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD8015-12LB10A Details Description
Related parts for OD8015-12LB10A
IC CLK MULT SPRD SPECTRUM 20QSOP datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 1000W NI1230 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 100V X7R 2220 datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 NYLON 6MM datasheet.pdf
RES 143 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 24AWG 500' datasheet.pdf
GDT 150V 20% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SOD-123 datasheet.pdf
RES 2.67M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf