Orion Fans OD8015-12LLSS
OD8015-12LLSS picture photo
Mfg. Part Number
OD8015-12LLSS
Brief Description
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD8015-12LLSS.pdf
Availability of OD8015-12LLSS
QUANTITY
OD8015-12LLSS Order Process
Ship out your order
Specifications of OD8015-12LLSS
Internal Part NumberEIS-OD8015-12LLSS
FamilyDC Fans
SeriesOD8015
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 15mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
Features-
RPM-
Termination2 Wire Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD8015-12LLSS
Related LinksOD8015, OD8015-12LLSS Datasheet, Orion Fans Distributor
OD8015-12LLSS Details Description
Related parts for OD8015-12LLSS
KIT EVAL TEMPERATURE RECORDER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 500MA SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
TVS DIODE 190VWM 310VC P600 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 26MM datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 8POS TIN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf