Orion Fans OD8015-24MSS
OD8015-24MSS picture photo
Mfg. Part Number
OD8015-24MSS
Brief Description
FAN AXIAL 80X15MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD8015-24MSS.pdf
Availability of OD8015-24MSS
QUANTITY
OD8015-24MSS Order Process
Ship out your order
Specifications of OD8015-24MSS
Internal Part NumberEIS-OD8015-24MSS
SeriesOD8015
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 15mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
Features-
RPM-
Termination2 Wire Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD8015-24MSS
Related LinksOD8015, OD8015-24MSS Datasheet, Orion Fans Distributor
OD8015-24MSS Details Description
Related parts for OD8015-24MSS
RES SMD 0.068 OHM 5% 1/4W 0402 datasheet.pdf
IND DELAY LINE 2.8NS 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 150K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
EVAL KIT datasheet.pdf
FIXED IND 2.4MH 67MA 31 OHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN datasheet.pdf