Orion Fans OD8020-12LB02A
OD8020-12LB02A picture photo
Mfg. Part Number
OD8020-12LB02A
Brief Description
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD8020-12LB02A.pdf
Availability of OD8020-12LB02A
QUANTITY
OD8020-12LB02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD8020-12LB02A
Internal Part NumberEIS-OD8020-12LB02A
FamilyDC Fans
SeriesOD8020
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 20mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD8020-12LB02A
Related LinksOD8020-, OD8020-12LB02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD8020-12LB02A Details Description
Related parts for OD8020-12LB02A
IDC CABLE - CKR34G/AE34G/CKR34G datasheet.pdf
IC 4DRV/5RCV RS232 5V 28-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 180K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MT PIN datasheet.pdf
IC TXRX RS485 HALF DUPLEX 8NSOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS STRGT PCB datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 300MW SOT23 datasheet.pdf