Orion Fans OD8020-12LS02A
OD8020-12LS02A picture photo
Mfg. Part Number
OD8020-12LS02A
Brief Description
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD8020-12LS02A.pdf
Availability of OD8020-12LS02A
QUANTITY
OD8020-12LS02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD8020-12LS02A
Internal Part NumberEIS-OD8020-12LS02A
FamilyDC Fans
SeriesOD8020
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 20mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
RPM-
Termination3 Wire Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD8020-12LS02A
Related LinksOD8020-, OD8020-12LS02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD8020-12LS02A Details Description
Related parts for OD8020-12LS02A
RES SMD 237 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 8SKT STR PCB datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
508 TB SOC OPEN VERTICAL datasheet.pdf
Connector Receptacle Firewire (IEEE 1394) 6 Position Through Hole, Right Angle, Vertical datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN DSUB ADPTR FILTER 44POS datasheet.pdf