Orion Fans OD8020-12LSS5
OD8020-12LSS5 picture photo
Mfg. Part Number
OD8020-12LSS5
Brief Description
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD8020-12LSS5.pdf
Availability of OD8020-12LSS5
QUANTITY
OD8020-12LSS5 Order Process
Ship out your order
Specifications of OD8020-12LSS5
Internal Part NumberEIS-OD8020-12LSS5
FamilyDC Fans
SeriesOD8020
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 20mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesPWM Control
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD8020-12LSS5
Related LinksOD8020, OD8020-12LSS5 Datasheet, Orion Fans Distributor
OD8020-12LSS5 Details Description
Related parts for OD8020-12LSS5
TRANS PNP 50V 2A MINI-PWR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A3049N/H1500TR 4" datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 12KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3A 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
COMP.SPRING (.300 X.040 X 2 L) datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf