Orion Fans OD8025-12LS01A
OD8025-12LS01A picture photo
Mfg. Part Number
OD8025-12LS01A
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD8025-12LS01A.pdf
Availability of OD8025-12LS01A
QUANTITY
OD8025-12LS01A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD8025-12LS01A
Internal Part NumberEIS-OD8025-12LS01A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD8025
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD8025-12LS01A
Related LinksOD8025-, OD8025-12LS01A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD8025-12LS01A Details Description
Related parts for OD8025-12LS01A
RES SMD 23.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS TYPE C datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 420MA 450 MOHM datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 1W DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
ATTENUATOR 12 DB DC 18GHZ datasheet.pdf