Orion Fans OD8025-12LS01A
OD8025-12LS01A picture photo
Mfg. Part Number
OD8025-12LS01A
Brief Description
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD8025-12LS01A.pdf
Availability of OD8025-12LS01A
QUANTITY
OD8025-12LS01A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD8025-12LS01A
Internal Part NumberEIS-OD8025-12LS01A
FamilyDC Fans
SeriesOD8025
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD8025-12LS01A
Related LinksOD8025-, OD8025-12LS01A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD8025-12LS01A Details Description
Related parts for OD8025-12LS01A
DUCT SLOT PVC DGRY 2X4"(6=6') datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M10-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
IC CAN TRANSCEIVER HS 8-SOIC datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SLEEVING BRAIDED NYLON BLK 25' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf