Orion Fans OD8025-12MBIP5502A
OD8025-12MBIP5502A picture photo
Mfg. Part Number
OD8025-12MBIP5502A
Brief Description
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD8025-12MBIP5502A.pdf
Availability of OD8025-12MBIP5502A
QUANTITY
OD8025-12MBIP5502A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD8025-12MBIP5502A
Internal Part NumberEIS-OD8025-12MBIP5502A
FamilyDC Fans
SeriesOD8025
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesAlarm Sensor
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress ProtectionIP55 - Dust Protected, Water Resistant
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD8025-12MBIP5502A
Related LinksOD8025-12, OD8025-12MBIP5502A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD8025-12MBIP5502A Details Description
Related parts for OD8025-12MBIP5502A
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.80V 6-UDFN datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MULTIPLIER/ZDB 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 22POS SMD datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP LOW/RAISE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 45A I2PAK datasheet.pdf