Orion Fans OD9225-12HBIP55
OD9225-12HBIP55 picture photo
Mfg. Part Number
OD9225-12HBIP55
Brief Description
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD9225-12HBIP55.pdf
Availability of OD9225-12HBIP55
QUANTITY
OD9225-12HBIP55 Order Process
Ship out your order
Specifications of OD9225-12HBIP55
Internal Part NumberEIS-OD9225-12HBIP55
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD9225
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92.5mm L x 92.5mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress ProtectionIP55 - Dust Protected, Water Resistant
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD9225-12HBIP55
Related LinksOD9225-, OD9225-12HBIP55 Datasheet, Orion Fans Distributor
OD9225-12HBIP55 Details Description
Related parts for OD9225-12HBIP55
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 315MA 1.5 OHM datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN 3POS MALE RCPT 24AWG .30M datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V Y5V 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 240VAC datasheet.pdf