Orion Fans OD9225-12LB5
OD9225-12LB5 picture photo
Mfg. Part Number
OD9225-12LB5
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD9225-12LB5.pdf
Availability of OD9225-12LB5
QUANTITY
OD9225-12LB5 Order Process
Ship out your order
Specifications of OD9225-12LB5
Internal Part NumberEIS-OD9225-12LB5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD9225
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92.5mm L x 92.5mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesPWM Control
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD9225-12LB5
Related LinksOD9225, OD9225-12LB5 Datasheet, Orion Fans Distributor
OD9225-12LB5 Details Description
Related parts for OD9225-12LB5
RES 280K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIPLEXER LPF/HPF 2.45/5.5GHZ datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
TRANS 2PNP 50V 0.1A SMINI6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT SKT datasheet.pdf
OSC VCXO 500.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf