Orion Fans OD9225-24MS02A
OD9225-24MS02A picture photo
Mfg. Part Number
OD9225-24MS02A
Brief Description
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD9225-24MS02A.pdf
Availability of OD9225-24MS02A
QUANTITY
OD9225-24MS02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD9225-24MS02A
Internal Part NumberEIS-OD9225-24MS02A
FamilyDC Fans
SeriesOD9225
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 92.5mm L x 92.5mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD9225-24MS02A
Related LinksOD9225-, OD9225-24MS02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD9225-24MS02A Details Description
Related parts for OD9225-24MS02A
IC CLK BUF 1:9 133.3MHZ 16SOIC datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 25MM datasheet.pdf