Orion Fans OD9232-12LB02A
OD9232-12LB02A picture photo
Mfg. Part Number
OD9232-12LB02A
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 92X32MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD9232-12LB02A.pdf
Availability of OD9232-12LB02A
QUANTITY
OD9232-12LB02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD9232-12LB02A
Internal Part NumberEIS-OD9232-12LB02A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD9232
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H x 32mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD9232-12LB02A
Related LinksOD9232-, OD9232-12LB02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD9232-12LB02A Details Description
Related parts for OD9232-12LB02A
TRIMMER 1M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100" DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 125MA 3.1 OHM SMD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
BLADE SET PHIL/SLOT W/POUCH 8PC datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf