Kilo International OEJL-50-2-5
OEJL-50-2-5 picture photo
Mfg. Part Number
OEJL-50-2-5
Manufacturer
Product Category
Knobs
Brief Description
KNOB BLK GLOSS.50"DIA .250"SHAFT
Datasheet Download
OEJL-50-2-5.pdf
Availability of OEJL-50-2-5
QUANTITY
OEJL-50-2-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of OEJL-50-2-5
Internal Part NumberEIS-OEJL-50-2-5
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyKnobs
SeriesOEJ
StyleCylindrical
TypeKnurled, Diamond
Shaft Size0.250" (6.35mm)
Diameter0.500" (12.70mm)
Height0.625" (15.88mm)
IndicatorLine on Top
MaterialMetal
ColorBlack Gloss
Features6-32 Set Screw
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OEJL-50-2-5
Related LinksOEJL-, OEJL-50-2-5 Datasheet, Kilo International Distributor
OEJL-50-2-5 Details Description
Related parts for OEJL-50-2-5
CAP CER 3300PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT 15POS MTA-100 26AWG datasheet.pdf
IC DATA ACQ SYS 12BIT 5V 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
SEATING TL ASSY STD 5 PAIR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf