Nearson Inc. OEM181AM-608S
OEM181AM-608S picture photo
Mfg. Part Number
OEM181AM-608S
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA 608MHZ WHIP SMA
Datasheet Download
OEM181AM-608S.pdf
Availability of OEM181AM-608S
QUANTITY
OEM181AM-608S Order Process
Ship out your order
Specifications of OEM181AM-608S
Internal Part NumberEIS-OEM181AM-608S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)608MHz
Frequency Range-
Antenna Type-
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-
Gain-
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, SMA Male
Ingress Protection-
Mounting Type-
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OEM181AM-608S
Related LinksOEM181, OEM181AM-608S Datasheet, Nearson Inc. Distributor
OEM181AM-608S Details Description
Related parts for OEM181AM-608S
RES SMD 590K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 44POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 43K OHM 0404 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 0.0125W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 134MA 6.8 OHM datasheet.pdf
RJ45 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf